Slider

RAJD JUBILEUSZOWY – PIESZO I ROWEREM 🏃🚴

rajdjubi1
 
W sobotę miłośnicy szkoły oraz aktywności fizycznej wzięli udział w rajdzie na dystansie 25 i 45 km. Podziękowania należą się szkolnej grupie Krokami po Zdrowie z Panem Robertem Kędzią na czele, który nie tylko opracował trasy, ale zadbał o całą organizację imprezy będąc jednocześnie opiekunem trasy pieszej oraz Panom Lechowi Pawlakowi oraz Adamowi Rogowskiemu – czuwających nad sekcją rowerową.
Dziękujemy Stowarzyszenie Historyczne Rekonstrukcje Lubin , które jako gość honorowy przygotowało dla uczestników militarną niespodziankę.
Zapraszamy do poczytania 👇sprawozdania Pana Roberta oraz do szukania się na zdjęciach.
Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i za udział 🫶
🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽

 

W dniu 23 marca mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był Rajd Turystyczny zorganizowany z okazji 60-lecia szkolnictwa górniczego w Lubinie. Rajd ten, odbywający się w dwóch konkurencjach: pieszej na dystansie 25 km oraz rowerowej na dystansie 40 km, zgromadził na dziedzińcu szkoły od godziny 8.00 rzeszę entuzjastów aktywności fizycznej.
Uczestnicy, wśród których znaleźli się absolwenci, uczniowie, nauczyciele oraz emerytowani pracownicy szkoły, zarejestrowali swoje uczestnictwo w Auli, odbierając numery startowe i mapy trasy. Wydarzenie to miało również wyraźny charakter rodzinny, co potwierdza obecność wielu rodzin, a najmłodszy uczestnik miał zaledwie 7 lat.
Szczególne uznanie należy się zawodnikowi z numerem 100, który pomimo młodego wieku wykazał się niezwykłym zaangażowaniem i wytrzymałością, wyróżniając się na dystansie pieszym.
W sumie w Rajdzie wzięło udział 62 zawodników, w tym 23 na dystansie pieszym i 39 na dystansie rowerowym. O godzinie 8.40 autokar z grupą uczestników wyruszył na miejsce startu dystansu pieszego. Pomimo zróżnicowanego terenu i wyzwań pogodowych, wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem.
Grupa rowerzystów, po pokonaniu 40 km, dotarła na metę około godziny 13.00, gdzie uczestniczyła w tradycyjnym grillu i podziwiała wystawę historyczną przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne Rekonstrukcje Lubin. Dystans pieszy wyniósł 25,4 km, a czas przejścia to 5:42 h, co potwierdza załączony ślad zapisu GPS.
-------------------------------------------
Rajd Jubileuszowy 2024
Aktywność 25,4 km • 5:42 godz.
-------------------------------------------
Piechurzy dotarli do mety dwie godziny później, zmęczeni, ale zadowoleni z pokonanych wyzwań. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami.
Z entuzjazmem przyjęto informację o planach organizacji kolejnej edycji Rajdu. Organizatorzy jednomyślnie zadeklarowali, że Rajd stanie się imprezą cykliczną. Dodatkowo, szkolny klub sportowy “Krokami po Zdrowie” zobowiązał się do rozszerzenia oferty imprez rekreacyjnych, co nie tylko umocni więzi szkoły z jej absolwentami, ale również wzbogaci społeczność o nową, dynamiczną organizację turystyczną.
Podsumowanie 👇
Rajd Turystyczny z okazji 60-lecia szkolnictwa górniczego w Lubinie był wydarzeniem pełnym pasji i zaangażowania, które przyciągnęło szerokie grono uczestników i zyskało status imprezy, która na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń miasta.
Krokami po Zdrowie ❤️
Robert Kędzia
 

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Slider

Mobile Menu