Zbuduj swoje życie wokół przedmiotów ścisłych

Dyrektywa w sprawie odnawialnych źródeł energii zawiera ogólne zasady dotyczące wytwarzania i rozwoju energii ze źródeł odnawialnych w UE. Wymaga od UE zaspokojenia co najmniej 20% całkowitego zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych do 2020 r. - co ma być zrealizowane poprzez cele ogólnopolskie. Z powodu tego szerszego kontekstu stworzyliśmy ten projekt, aby podnieść świadomość uczniów dotyczącą potrzeby używania odnawialnych źródeł energii, które mają wzrosnąć o 7% w ciągu najbliższych 10 lat w całej Europie (zgodnie z dyrektywą w sprawie odnawialnych źródeł energii). Chcielibyśmy, aby zdobyli głębokie informacje o tym jak te źródła energii są wykorzystywane aby ich zachęcić do poszukiwań nowej wiedzy za pośrednictwem PBL i STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęcić ich do zwracania większej uwagi na korzyści i wady wszystkich zasobów energetycznych i dając podstawy dla pomysłowych i krytycznych rozważań gdzie uczniowie oceniają badają i wspólnie tworzą konkretne wyniki.

Główne cele projektu:

Projekt wskazuje na stworzenie podstaw dla 5 krajów partnerskich do współpracy i wymiany wniosków w dziedzinie źródeł odnawialnych energii i zrównoważone wytwarzanie i wykorzystywanie poprzez działania zaplanowane dla uczniów, co oznacza:

1. tworzyć ich spostrzeżenia dotyczące naukowych koncepcji i procedur w zakresie wytwarzania energii możliwej
  2. wykształcić w nich ogólną świadomość zastępowania zasobów energii i zwiększania ich wykorzystania
  3. rozwijanie umiejętności i kompetencji w ramach interdyscyplinarnych projektów z obszaru STEM
  4. rozwijanie umiejętności współpracy, pracy w grupach i interakcji uczniów i instruktorów
  5. doskonalenie umiejętności miękkich - interpretacja analityczna i krytyczna, kreatywność - w celu promowania zdolności do zatrudnienia uczniów
  6. upoważnić instruktorów do wymiany modeli szkolnych i aplikacji z dziedzin STEM, ICT, kodowania i robotyki, które mogłyby zostać wykorzystane w ich szkołach
  7. zwiększać samoświadomość i uważność międzykulturową młodych Europejczyków, oprócz wspierania obywatelstwa europejskiego i podejścia w dziedzinie wykorzystania energii odnawialnej.