Slider

Wizyta w Polsce

Zakończyła się wizyta w Polsce naszych przyjaciół z krajów partnerskich (Hiszpanii, Włoch, Turcji) w ramach programu Erasmus+ "On-Line World of Business".
Aby zapoznać naszych gości z charakterem szkoły oprowadziliśmy ich po warsztatach szkolnych, gdzie mieli możliwość zapoznać się z pracowniami praktycznej nauki zawodu.Ponadto zagraniczni goście wraz z goszczącymi ich polskimi przyjaciółmi zwiedzili wiele ciekawych i pięknych miejsc naszego miasta oraz regionu. Serdecznie przyjęto nas w Muzeum Historycznym w Lubinie oraz w lokalnych klubach sportowych: Klubie Koreańskiej Sztuki Taekwon-do Lubin oraz u szermierzy z UKS MDK OLIMP LUBIN. Młodzież zwiedziła również m.in. Wrocław, fabrykę bombek w Złotoryi, Kościół Pokoju w Jaworze, a także poznała historię obozu Gross-Rosen. .
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz ich rodzicom za serdeczne przyjęcie młodych ludzi oraz opiekę.
Uczestnikom projektu bardzo podobało się w Polsce, nawiązały się serdeczne przyjaźnie, które na pewno będą kontynuowane podczas kolejnych spotkań.
Do zobaczenia wkrótce.


 


INTERNETOWY ŚWIAT BIZNESU

Od 2018-09-01 do 2020-08-31 w naszej szkole w ramach unijnego programu ERASMUS+ Exchange of Good Practices realizowany jest kolejny międzynarodowy projekt zatytułowany „On-Line World of Business”.Czasy się zmieniają podobnie jak i rynek pracy. Dziś przepracowanie całego życia w jednej firmie to prawdziwa rzadkość, dlatego nie powinniśmy czekać z realizacją pomysłów biznesowych do końca szkoły albo aż zdobędziemy doświadczenie w korporacji. Nie zawsze założenie firmy wymaga dużych nakładów i wyrafinowanych umiejętności. Ważne są dobre i niekonwencjonalne pomysły. Zamierzamy uwzględnić tę wiedzę w ramach projektu poprzez symulację firm rozpoczynających działalność i ich rozwój, tak by uczniowie z różnych krajów uczyli się od siebie nawzajem jak przygotować się do wkroczenia w świat biznesu,  i zatrudnienia. Uczestnicy projektu będą również uczyć się w oparciu o istniejące narzędzia i platformy, na których mogą promować siebie i swoje pomysły na biznes. Celem programu jest również uświadomienie i pokazanie uczniom, jak technologie informatyczne nieodwracalnie przeobrażają tradycyjny biznes, a sieć staje się jego integralną częścią. Projekt „On-Line World of Business” skierowany jest do uczniów różnych specjalizacji, kierunków realizowanych w szkołach partnerskich, a grupę docelową stanowią uczniowie różnych płci, przekonań religijnych i kulturowych.


SZKOŁY PARTNERSKIE:

Ave Maria La Quinta, Granada – Hiszpania
Istituto di Istruzione Superiore "Enrico Fermi", Vittoria – Włochy
Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Samsun – Turcja
Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupińskiego, Lubin - Polska

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider